شنبه 5 بهمن 1398 | Saturday 25 January 2020

 مدیر کل جدید ورزش و جوانان استان کرمان به مناسبت آغاز هفته تربیت بدنی و ورزش در برابر خبرنگاران نشست تا پاسخگوی سوالات اهالی رسانه باشد. وام دار نبودن جناح ها و احزاب سیاسی، ارزیابی جدی عملکرد هیات های ورزشی، تمرکز ویژه بر برنامه های حوزه عمرانی ورزش استان و مسائلی دیگر از جمله  موارد مورد تاکید وی در پاسخ به رسانه ها بود.

 

 

به گزارش پایگاه خبری کرمان ورزش نشست خبری میثم پاریزی مدیر کل ورزش و جوانان استان در این نشست ابتدا گزارشی از برنامه ها و فعالیت های هفته تربیت بدنی و ورزش را در اختیار خبرنگاران گذاشت و در ادامه پاسخگوی سوالات اهالی رسانه شد.

 

تغییر در اجرای برنامه های هفته تربیت بدنی

مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمان در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص کلیشه ای بودن برنامه های هفته تربیت بدنی در سالیان اخیر اظهار داشت: این موضوع را با همکاران بخش ورزش در میان گذاشته ام، برنامه های هفته تربیت بدنی باید از کیفیت اجرای بهتری نسبت به سایر برنامه های ورزشی که در طی سال برگزار شوند،برخوردار باشند و آثار و شواهد برگزاری این برنامه ها باید به گونه ای باشد که تا هفته تربیت بدنی سال آینده، مردم و علاقه مندان به ورزش به انتظار شروع هفته تربیت بدنی باشند. ما باید میزبانی مسابقات و رخداد ها مهم ورزشی را در برنامه های این هفته تدارک ببینیم و برنامه ها را با تغییراتی برگزار کنیم.

 

پیشنهاد تشکیل اتاق فکر

پاریزی همچنین در واکنش به پیشنهاد خبرنگاری مبنی بر تشکیل اتاق فکری متشکل از رسانه های ورزشی در کنار مدیر کل ورزش و جوانان گفت: اگر به این یقین برسم که تشکیل این اتاق فکر به ورزش کمک می کند، از این پیشنهاد استقبال می کنم.

 

رد جایگاه هشتمی استان در سطح کشور

مدیر کل ورزش و جوانان استان همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص تایید واقعی بودن جایگاه هشتمی استان کرمان در ارزیابی عملکرد استان ها گفت: ما نباید به این آمارهای مقطعی دل خوش کنیم، باید برای ارتقا شاخصه های عملکردی استان دروزارت ورزش و جوانان تلاش بیشتری داشته باشیم تا شاخصه های آماری ورزش استان را به صورت عملیاتی و کاربردی ارتقا دهیم. تا اتفاق خاصی برای حوزه ورزش استان رخ ندهد، این مسائل آنچنان برای مردم رضایت بخش نیست.

 

کرمان در گروه دوم استان های وزارت ورزش

وی در ادامه افزود: البته استان در یکی  از شاخصه های ارزیابی جایگاه هشتمی کشور را در اختیار دارد، اما جایگاه استان بر اساس ارزیابی امور استان های وزارت ورزش و جوانان قرار گرفتن در گروه دوم استان ها است و این بزرگترین ضعف استان است.بر اساس ارزیابی صورت گرفته یازده استان در گروه اول، یازده استان در گروه دوم و یازده استان در گروه سوم قرار دارند و کرمان در استان های گروه دوم این ارزیابی قرار گرفته است. جایگاه استان کرمان در گروه نخست این ارزیابی است و ما باید بتوانیم با تلاش و برنامه ریزی در بین استان های گروه اول قرار گیریم.

 

 تمرکزی روی پاراالمپیک صورت نگرفته است

مدیر کل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه ورزشکاران پاراالمپیکی افراد مستعدی هستند که به واسطه تلاش و کوشش خود توانسته اند به ویترین سالیان اخیر ورزش کرمان بدل شوند، گفت: ما باید بتوانیم از همه ظرفیت های ورزشی استان حمایت کافی انجام دهیم تا این پرچم داران استان بتوانند با درخشش در میادین نام استان و ورزش کشور را مطرح کنند، به نظر من هیچ گونه تمرکزی بر روی ورزش پاراالمپیک های صورت نگرفته و این افتخارات حاصل و ثمره زحمات خود این ورزشکاران بوده است.

 

در حمایت از ورزشکاران المپیکی عملکرد ضعیفی داشتیم

پاریزی در ادامه می گوید: در زمینه حمایت از ورزشکاران المپیکی عملکرد ضعیفی داشته ایم. این ورزشکارانی که شانس رسیدن به المپیک را دارند، نیازمند حمایت هستند. ما در بخش المپیاد استعداد های برتر که برگزاری این المپیاد به خودی خود ملاک خوبی برای سنجش و ارزیابی عملکرد ورزش پایه و رده های سنی است، عملکرد قابل قبولی نداشته ایم، کسب جایگاه 18 در بین تمامی استان های کشور نشان دهنده عملکرد ضعیف ورزش استان در ورزش پایه ها و رده های سنی است.

 

نباید شعاری عمل کنیم

باید برای ورزش پایه برنامه ریزی به مراتب قوی تری نسبت به گذشته داشته باشیم و از مربیان و امکانات بهتری برای پایه ها استفاده کنیم.باید سیاست گذاری ها از سمت اداره کل ورزش و جوانان، هیات ها و باشگاه ها به گونه ای باشد، که ما در ورزش پایه شاهد شکوفایی و رشد ورزش استان باشیم. و شعاری عمل نکینم، ثبات مدیریت و برنامه ریزی می تواند ورزش استان را متحول کند.

 

باشگاه ها هیجانی تصمیم گیری می کنند

وی در ادامه سخنان جالبی در خصوص باشگاه های ورزشی استان مطرح کرد و گفت: باشگاه های ما دچار تصمیم گیری های احساسی و هیجانی شده اند. فعالیت های موازی در سطح باشگاه های خیلی زیاد شده است. بنگاه های اقتصادی مسئولیت اجتماعی خود را با حمایت از ورزش در سطح استان انجام می دهند، اما رسانه ها باید به ما کمک کنند تا این مسئولیت اجتماعی به سمت عدالت ورزشی و اجتماعی حرکت کند و ما بتوانیم حمایت بنگاه های اقتصادی را از ورزشکاران بومی استان داشته باشیم. متاسفانه بخش عمده ای از پولی را که بنگاه های اقتصادی به واسطه همین باشگاه ها صرف ورزشکاران می کنند، از استان خارج می شود. این یعنی ورزشکارانی که حتی سرمایه گذاری شخصی شان را در سطح استان انجام نمی دهند، متاسفانه این رقم در حدود 70 درصد اعتبارات هزینه شده از سمت باشگاه ها در ورزش است. فلسفه تشکیل باشگاه های ورزشی به شکلی بود که آن ها بازویی برای ورزش استان باشند، باید با حمایت استاندار و مدیران بنگاه ها برنامه های باشگاه را هدفمند کنیم.

 

حرمت امام زاده را متولی آن نگه می دارد

پاریزی همچنین در خصوص سیاست زدگی ورزش اظهار نظر جالبی دارد. وی می گوید  اهالی ورزش در به وجود آمدن این فضا دخیل بوده اند.بسیاری از هیات های ورزشی ما دچار این آفت سیاست زدگی آفتی شده اند، ما  اهالی ورزش خودمان این اجازه را داده ایم، تا به عنوان یک ابزار از ورزش استفاده شود. اما آیا این ارتباطات سیاسی توانسته است در سطح استان و حتی شهر کرمان، منافع ورزش استان را تامین کند؟ اگرارتباط با سیاسیون در تامین منافع ورزشی تاثیرداشته است، این حضور حداقل به سود ورزش بوده است، اما اگرعکس این اتفاق رخ داده است، ما بازنده این داستان هستیم.

 

ضرورت انتخاب های منطقی

مدیر کل ورزش و جوانان خاطر نشان کرد: بایستی انتخاب های ورزشی آنقدر تخصصی و حساب شده باشد که بتوان اقتدار ورزش را حفظ کنیم . ورزش به اندازه کافی دارای جایگاه و مقام است، یقین بدانید که این کرسی مدیرکلی ورزش و جوانان است که بنده را مطرح می کند، در غیر این صورت جایگاه ورزش برای خودش محفوظ است.

 

وام دار هیچ گروه سیاسی نیستم

پاریزی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری که حمایت نماینده شهرستان شهربابک در مجلس شورای اسلامی از وی را عامل انتصاب او در سمت مدیر کلی ورزش و جوانان دانسته بود، گفت: وام دار هیچ گروه سیاسی نیستم .انتخاب صورت گرفته با هیچ زد و بندی انجام نشده است و صرفا به واسطه ورزش این انتخاب انجام گرفته است. امیدوارم بتوانم در مقام مدیر کل ورزش و جوانان اقتدار و جایگاه ورزش استان را حفظ کنم.

 

منافع ورزش را فدای کرسی مدیریت نخواهم کرد

 وی در ادامه تصریح کرد: هرگز منافع ورزشی استان را دستاویز مسائل سیاسی و حفظ کرسی مدیریت نخواهم کرد. یقین بدانید  به خاطر ماندن و حفظ یک روز بیشتر این میز و صندلی حاضر نخواهم شد، منافع ورزش استان را به خطر اندازم. ورزش آنقدر جایگاه بزرگی دارد که ما باید حرمت و قداست جایگاه ورزش را بر منافع ارجح تر بدانیم.

 

توجه ویژه به حوزه عمرانی

مدیر کل ورزش و جوانان در پاسخ به سوالی پیرامون وضعیت مبهم و نه چندان رضایت بخش فعالیت های حوزه عمرانی اداره کل ورزش و جوانان گفت: نگاه ویژه ای به حوزه عمرانی دارم، فعالیت های ما در حوزه عمرانی باید همیشه یک گام از اعتبارات مان جلو تر باشند، دقت در انتخاب پیمانکاران، تقویت زیر ساخت های ورزش و مدیریت پروژه های عمرانی می تواند نقش زیادی در توسعه و پیشرفت ظرفیت های عمرانی  ورزش استان داشته باشد.در بحث دفتر فنی دیدگاه ها متفاوت است، من حوزه فنی را یک معاونت می دانم، هفته ای 2 تا جلسه با اعضا این دفتر داریم،  نظارت ها ی شهرستان ها و مهندسین ناظر باید دقیق تر از قبل باشد. من تمامی پروژه های عمرانی را سرکشی می کنم.

 

سند تک برگ مجموعه امام علی (ع) متعلق به ما است

 وی در خصوص اختلاف اداره کل ورزش و جوانان با دانشگاه شهید باهنر بر سر زمین مجموعه دانشکده تربیت بدنی گفت: اختلاف ما بر سر این زمین با دانشکده تربیت بدنی دانشگاه باهنر به سال های گذشته برمی گردد، اما آنچه که برای ما اهمیت دارد این است که سند تک برگ مجموعه ورزشی امام علی (ع) در وسعت 53 هکتار متعلق به وزارت ورزش و جوانان است. قطعا اختلافات بر سر این زمین در کرمان حل نمی شود و باید در سطح وزارت خانه برای حل این مشکل تصمیم گیری شود، بنده هم به صراحت مخالفتم را در خصوص تفکیک این زمین از مجموعه اعلام کرده ام.

 

وام دار نماینده شهربابک هم نیستم

پاریزی در ادامه بیان داشت: من وام دار نماینده شهربابک هم نیستم. به طور حتم ایشان هم از من هیج مطالبه ای ندارند، هیچ کدام از نماینده های استان بابت هیچ مسئله ای با من تماس نگرفته اند. ما قرار هیچ معامله ای نداشته ایم.

 

هیات ها پاسخگوی رسانه ها باشند

پاریزی در ادامه از خرید سامانه ای به منظور ثبت  آمار و اطلاعات عملکردی واقعی هیات ها خبر داد و اظهار داشت: ارزیابی عملکرد هیات را با جدیت ویژه ای دنبال می کنیم. برای من پاسخگو بودن هیات ها در قبال عملکردشان اهمیت دارد و هیات ها موظف هستند تا در قبال فعالیت ها و نحوه عملکرد شان پاسخگوی مجموعه خود و رسانه ها باشند.

 

دقت در انتخاب روسای هیات های ورزشی

مدیر کل ورزش و جوانان در خصوص انتخاب روسای هیات های ورزشی گفت: انتخابات مجامع هیات های ورزشی باید با دقت بالایی باشد تا پس از انتخاب یک رئیس یک خاطر آسوده از بابت هیات ورزشی برای ما بوجود آمده باشد نه دغدغه خاطر.اهالی ورزش باید امانتدار خوبی برای اعتماد جامعه ورزش باشند، ورزش با ورزشی ها اداره می شود و نیازی به افرادی که می خواهند با حضور در ورزش صاحب جایگاهی شوند ندارد، افراد صاحب رای باید در قبال عملکردی که در حوزه ورزش داشته اند پاسخگوی وجدان و اخلاق خود باشند.

 

تغییراتی که به سود ورزش باشد را انجام می دهم

وی در پایان بیان داشت: به ثبات مدیریت اعتقاد دارم، سال ها این موضوع را در شهربابک تجربه کرده ام، تغییرات را زمانی انجام  دهم که مسئولیت ها در حد مطلوب انجام نشود. ضمن اینکه باید این نکته را متذکر شوم که تغییرات سفارشی را انجام نمی دهم و ملاک و شاخصه های تغییرات انجام گرفته نیز منافع ورزش استان است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار

تبلیغات

Template Design:Dima Group