شنبه 5 بهمن 1398 | Saturday 25 January 2020

لیدا بحرینی از مربیان کاراته استان اعتقاد دارد از ورزش بانوان حمایتی نمی شود و ورزش در کشور ما تنها به فوتبال و چند رشته دیگر ختم می شود.

 

 

 

 

قهرمانی کرمان

مسابقات قهرمانی کیوکوشین کاراته ‪UFK  جمعه هشتم شهریور ماه در رده های سنی خردسالان، نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به میزبانی کرمان در سالن شهید تجلی برگزار شد. مسابقات این دوره با حضور شرکت کنندگانی از استان های مازندران، شیراز، هرمزگان  و کرمان برگزار و در نهایت تیم میزبان موفق به کسب عنوان نخست و قهرمانی این مسابقات شد. تیم های هرمزگان و فارس به ترتیب عناوین دوم و سوم مسابقات را به خود اختصاص دادند.

تشکر از حامیان مالی

اخذ میزبانی و برگزاری مسابقات در شرایط اقتصادی فعلی دشوار است، برای برگزاری مسابقات مشکلات مالی زیادی داشتیم و به همین منظور با کم کردن هزینه ورودی مسابقات سعی کردیم تا ورزشکاران با دغدغه خاطر کمتری گام به مسابقات گذارند. متاسفانه مشکلات مالی و اقتصادی موجب شده تا مردم تقاضاهای ورزشی خود را در اولویت  چندم برنامه های روزمره خود بگنجانند. ما با توجه به این مسائل مبلغ ورودی مسابقات را کاهش دادیم.وقتی شرایط را ارزیابی می کنیم می بینیم که ورزشکار مستعد و علاقه مند ما به واسطه مشکلات مالی توان پرداخت هزینه های ورزشی را ندارد . در همین راستا باید از مدیران بانک کشاورزی کرمان، شرکت های آب حیات کرمان و نماینده ایرانسل در کرمان تشکر و قدردانی ویژه ای داشته باشم، حمایت  اسپانسر ها از این مسابقات موجب شد تا بسیاری از مشکلات ما برطرف شود. همچنین باید از خانم فرزانه کویری مسئول مسابقات نیز تشکر و قدردانی کنم که برای برگزاری هرچه بهتر این مسابقات تلاش زیادی داشتند.

لزوم برگزاری مسابقات

برگزاری مسابقاتی از این دست برای حفظ میزان آمادگی کاراته کاهای الزامی است، ورزشکاران رشته های سبکی یا باید در مسابقات لیگ برتر کشور شرکت کنند، یا اینکه با حضور در تورنمنت ها و مسابقات مختلفی که در سطح کشور برگزار می شود، آمادگی خود را حفظ کنند. مسابقاتی که در کرمان هم برگزار شد به لحاظ فنی و کیفی از استاندارد های لازم بهره می برد، شرکت کنندگان با انگیزه ای در مسابقات شرکت داشتند و نمی توان گفت کسی برای تفریح به این مسابقات آمده بود.

شرکت در چند رویداد بین المللی سبک UFK

تاکنون در چند دوره مسابقات بین المللی سبکی به عنوان مربی و داورشرکت کرده ام. مسابقات بین المللی آستارا، تهران، و یا مسابقات باکو و اوکراین که در اغلب این رقابت ها شاگردانم توانسته اند با کسب مدال کار خود را به پایان برسانند. همین سال گذشته بود که در مسابقات بین المللی سبک های آزاد تهران که حدود 1200 ورزشکار در آن حضور داشتند دو نفر از شاگردانم موفق به کسب مدال طلا از مسابقات شدند.

دغدغه های مالی

دغدغه های مالی یکی از مهمترین نگرانی ها ما است.  اگر ما بخواهیم برای حضور در یک مسابقه سبکی راهی تهران شویم باید حداقل به ازاء هر نفر ششصد تا هفتصد هزار تومان هزینه کنیم. اگر حامی و اسپانسری نبود همین تیم حاضر از کرمان در مسابقات سوپر لیگ سبک های آزاد کشور نمی توانست در مسابقات شرکت کند، هزینه اقامت و رفت و برگشت همین تیم به ازای هر سفر به تهران حداقل 5 میلیون تومان است. خب یک ورزشکار چگونه فکر و تمرکزش را به مسائل فنی و موفقیتش معطوف کند و هم در پی حل و فصل دغدغه های مالی اش باشد؟

ذوالفقار کرمان

در حال حاضر تیم ذوالفقار کرمان به عنوان نماینده استان در مسابقات  سوپر لیگ کیوکوشین کشور حضور دارد. در این مسابقات 8 تیم قدر حضور دارند که در دو بخش کاتا و کومیته با یکدیگر رقابت می کنند، به احتمال زیاد تا پایان همین ما و یا شاید مهر ماه لیگ تمام شود و من فکر می کنم تیم کرمان در نهایت بتواند در بین 3 تیم برتر کشورصاحب جایگاه شود.

سطح بالای مسابقات

فدراسیون در چند سال اخیر سیاستی را در پیش گرفته که بر اساس آن مسابقات بدون نام سبکی خاص برگزار شود.مسابقات با نام سبک های آزاد برگزار می شوند و همین علت موجب شده تا همه ورزشکاران از سبک های مختلف در رقابت ها حضور یابند. در نهایت این مسئله موجب شده تا سطح فنی بازی های افزایش چشمگیری داشته باشد و کسب عنوان و مدال از این مسابقات به آسانی حاصل نشود.

از ورزش بانوان حمایتی نمی شود

ورزش در کشور ما یعنی فوتبال و چند رشته دیگر! از ورزش بانوان حمایتی نمی شود، و این اتفاقات برای ما دلسرد کننده بوده، مقصر هم به صورت طبیعی مسئولان هستند، کرمان در ورزش رزمی بانوان و آقایان استعداد های فوق العاده ای دارد، اما متاسفانه غالب این افراد به لحاظ مالی از اقشار ضعیف جامعه هستند و این مسئله موجب شده تا استعداد های ما نتوانند به مرحله رشد و شکوفایی برسند.

 

 

 

 

آخرین اخبار

تبلیغات

Template Design:Dima Group