شنبه 5 بهمن 1398 | Saturday 25 January 2020

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرمان می گوید با برگزاری رویداد مهمی همچون مسابقات فوتسال شهرداری های کلان شهرهای کشور می توان  قابلیت ها و پتانسیل ها کرمان را بیشتر از گذشته معرفی کرد.

 

 

محمد جهانشاهی امروز در گفت و گو با سایت خبری کرمان ورزش با اشاره به میزبانی کرمان از مسابقات فوتسال شهرداری های کلان شهرهای کشور، اظهار داشت: یکی از مهمترین رویدادهای ورزشی شهرداری های کلان شهرهای کشور همین مسابقات فوتسال است.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرمان یکی از سیاست های شهرداری کرمان در بخش توسعه شهر را توسعه رویداد محوری دانست و عنوان کرد : شهرداری کرمان از میزبانی مسابقات فوتسال کلان شهرهای کشور چند هدف را دنبال می کند، ابتدا اینکه ما می توانیم از این ظرفیت در راستای معرفی شهر کرمان به عنوان یکی از شهرهای مهم کشور استفاده مطلوبی کنیم.

 

وی تصریح کرد: در گام بعد ما به دنبال یک درگاه برای ایجاد تعاملات بهتر بین مدیریت کلان شهرهای کشورهستیم.  برای این کار از ابزار ورزش استفاده کردیم و می خواهیم ازدل این رویداد قرار تعاملات بیشتری با کلان شهر های کشور به ویژه در بخش معرفی ظرفیت های شهر کرمان داشته باشیم.

 

جهانشاهی گفت:  بر اساس توافقات صورت گرفته از هم اکنون تبلیغات لازم برای معرفی قابلیت های گردشگری کرمان برای نوروز سال آینده در فضاهای تبلیغاتی بصری و تلویزیون های شهری تیم های میهمان حاضر در این مسابقات در حال انجام است تا بتوانیم  با استفاده از این رویداد  شهر کرمان را به شهروندان این شهرها معرفی کنیم.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرمان خاطر نشان کرد: این کار کرمان به عنوان یک ابتکار به مجمع کلان شهرها پیشنهاد شده تا  شهرهایی که میزبان مسابقات می شوند بتوانند از ظرفیت های تبلیغاتی برای معرفی خود استفاده کنند.

 

جهانشاهی با اشاره به نام نویسی 12 تیم برای حضور در این مسابقات، گفت: متاسفانه تیم همدان به دلیل مسائل بوجود آمده در زمینه شرایط آب و هوایی از حضور در این مسابقات انصراف داد، شهرداری ها در بحث فراهم کردن شرایط زیستی در شهرها،مسئولیت سنگینی را بر عهده دارند و بر این اساس همدانی ها از حضور دراین رقابت انصراف دادند.

 

وی تصریح کرد: مسابقات به مدت 5 روز و تا 29 آذرماه در کرمان دنبال می شود، بازی های دو روز نخست در سالن فجر و مرحله نهایی در مجموعه ورزشی شهرداری، شهدای خانوک برگزار می شود.

 

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شهرداری کرمان نگاهی هم به پررنگ تر شدن فعالیتش در حوزه ورزش حرفه ای  و قهرمانی دارد، گفت: در حال حاضر سیاست گذاری ما در شورای شهر و شهرداری توجه بیشتر به رونق ورزش در حوزه همگانی است، شهرداری ها با توجه به قوانین و مصوبات مجوز فعالیت در ورزش قهرمانی و حرفه ای را ندارند.

 

جهانشاهی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر نگاه ما رونق و توسعه ورزش همگانی و ورزش برای عموم است، گفت: نگاه ما در حوزه شهرداری کرمان نیز رونق ورزش کارکنان است، چرا که هدف ما ایجاد سلامتی و شادابی در بین کارکنان شهرداری کرمان و مناطق است.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرمان در پاسخ به سوالی دیگری مبنی بر اینکه آیا شهرداری زیر ساخت های لازم برای توسعه ورزش همگانی را فراهم کرده است، گفت: در حال مطالعه سرانه های مختلف هستیم، سرانه ورزشی هم یک بخشی از این سرانه است . متاسفانه با توجه به گستردگی شهر و جمعیت کرمان ما با کمبود سرانه فرهنگی و ورزشی مواجه هستیم.

 

وی در ادامه بیان داشت: در همین راستا دو موضوع را  پیگیری می کنیم، یکی واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی، می خواهیم برون سپاری کنیم، با یک شرایط مناسبی که مردم بتوانند استفاده کنند، نگاه درآمدی نداریم. ما بیش از 73 محله در شهر کرمان داریم باید به شکلی این کار انجام دهیم که مردم در حاشیه شهر و حوزه های درون شهری و مرکز شهر از اماکن و فضاهای ورزشی استفاده کنند.

 

جهانشاهی تصریح کرد: ما تلاش می کنیم تا با کمک شورای اجتماعی محلات و کمک خود مردم ورزش همگانی را گسترش دهیم در همین چند ماه اخیر یک سری رویداد ها در این مسیر تعریف شده است، مثلا محله به محله که یک برنامه مفصلی است با کمک هیات ورزش های همگانی و با کمک شهردار محله ها هر جمعه در یکی از محلات برگزار می شود.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرمان بیان داشت: همچنین ما در بحث رقابتی نیز مسابقات فوتسال مناطق را در دستور کار داریم، ضمن اینکه می خواهیم یک فستیوال بزرگ شهروندی را درحوزه ورزش برگزار کنیم.

جهانشاهی با اشاره به اینکه شهرداری کرمان قصد دارد تا با تمرکز بر حوزه ورزش همگانی بستر را برای ایجاد جامعه و شهروندانی سالم و با نشاط فراهم کند، گفت: بدون تردید در جامعه ای که شهروندان سالم و پر نشاطی دارد می توان رشد و شکوفایی را شاهد بود. با رونق ورزش می توان هزینه های گزاف ناشی از آسیب های اجتماعی و درمان را در جامعه کاهش داد و ما به دنبال تحقق همین موضوع هستیم.

 

وی در ادامه با بیان اینکه مصوب شده تا پایان سال جاری  در پارک های محلات شهر کرمان سکوی ورزش صبحگاهی و همگانی ایجاد شود، گفت:   امیدوارم به مرحله ای برسیم که تمامی پارک های ما فضایی برای ورزش داشته باشند. در شهر کرمان به جز منطقه پارک پردیسان قائم که  مرکز مشخصی  برای ورزش عمومی و همگانی است مردم به صورت خود جوش در هشت پارک دیگر ورزش همگانی و عمومی را برگزار می کنند.

 

 

 

 

آخرین اخبار

تبلیغات

Template Design:Dima Group