شنبه 5 بهمن 1398 | Saturday 25 January 2020

سرمربی تیم فوتسال فولاد سیرجان ایرانیان می گوید با تیمی متشکل از بازیکنان کاملا بومی و جوان در مسابقات لیگ دسته اول فوتسال کشور شرکت می کنیم. در همین راستا مسئولان مجموعه فولاد را متقاعد کردیم تا در سال اول به بازیکنان شهرمان اعتماد کنند.

 

 

تیم فوتسال  فولاد سیرجان ایرانیان(فولاد بردسیر) تیمی متشکل از جمعی از بازیکنان جوان است که در دو سال گذشته طی کردن روندی صعودی و کسب عناوین قهرمانی در مسابقات مختلفی همچون لیگ فوتسال مناطق و دسته دو کشور و رقابت های  کارگری نام خود را در سطح کشور مطرح کند. امیر هادی زاده سرمربی این تیم را باید یکی از ارکان اصلی این موفقیت ها برشمرد، مربی جوانی که خود با اتکا و اعتماد به جمعی از بازیکنان بومی و جوان  توانسته شایستگی های فنی و قابلیت های فوتسال کرمان را به اثبات برساند. فولاد بردسیر در این فصل از مسابقات لیگ دسته اول فوتسال کشور با یک تیم کاملا بومی گام به میدان رقابت می گذارند، بازی هایی که بدون تردید برای تیم جوان و شایسته فولاد بردسیر مسابقات آسان و ساده ای نخواهند بود. به همین منظور به سراغ امیر هادی زاده سرمربی موفق این تیم رفتیم.

 

به جوان ها اعتماد می کنیم

سرمربی تیم فوتسال فولاد بردسیر می گوید برنامه و سیاست های کاری مجموعه فولاد در نخستین سال حضور تیم در لیگ یک اعتماد به بازیکنان بومی و جوان است. ما با تیمی کاملا بومی گام به مسابقات می گذاریم، سال گذشته با اتکا به همین بازیکنان در رقابت های مختلف صاحب بهترین نتایج شدیم. ما باید شرایط لازم را برای میدان دیدن بازیکنان بومی و جوان تیم در لیگ یک فراهم کنیم تا آن ها علاوه بر کسب تجربیات بیشتر و اثبات توانایی های خود موجبات رشد فوتسال کرمان را فراهم آورند.

 

جوانان را حذف نکردیم

لیگ یک شرایط خیلی سختی دارد، شناخت خوبی از این لیگ دارم، چراکه تجربه بازی و مربیگری در این مسابقات را دارم. آغاز کار ما برای حضور در مسابقات لیگ یک بر این قرار بود که  تا هفت بازیکن را از بیرون از کرمان به تیم اضافه کنیم، اما پس از برگزاری جلساتی با مسئولان تیم از این اقدام منصرف شدیم. اگر ما هفت بازیکن را از بیرون کرمان می آوردیم، باید 7 نفر از جوانان شهرمان را از ترکیب تیم کنار می گذاشتیم و برای سال اول اتفاق خوبی نبود، در همین راستا مسئولان مجموعه فولاد را متقاعد کردیم تا در سال اول به بازیکنان شهرمان اعتماد کنند و آن ها با تمام وجود از این تصمیم ما حمایت کردند.

 

حمایت مان کنید

میانگین سنی تیم ما برای حضور در لیگ یک 23 سال است. کسب تجربه و ماندن در لیگ برای نخستین سال هدف ما است، خیلی از بازیکنان ما تجربه بازی در لیگ یک را ندارند، حال که با حمایت مجموعه فولاد این فرصت برای بازیکنان ما فراهم شده همه ما می خواهیم تا با ارائه عملکردی خوب و قابل دفاع قدردان نوع نگاه مسئولان فولاد باشیم. انتظار داریم اهالی ورزش نیز از این تیم و این مجموعه حمایت کنند، آن دست از اتفاقاتی که در گذشته برای دیگر تیم های استان رخ داده ، برای این تیم صورت نگیرد. من اطمینان دارم اگر جوانان ما لیگ یک را ببینند وتجربه کسب کنند، ما شاهد اتفاقات بهتری برای این تیم خواهیم بود. شرایط بسیاری از تیم های ورزشی استان را دنبال می کنم،  فکر نمی کنم هیچ تیمی به مانند فولاد بردسیر صد دردصد با نفرات بومی شکل گرفته باشد.

 

از بحران خارج شدیم!

مسابقات لیگ قرار بود از مرداد ماه آغاز شوند و به همین علت ما اردوی اولیه بدنسازی تیم را در فریدون شهر اصفهان  برگزار کردیم.اما برگزاری مسابقات 2 ماه به تعویق افتاد و مجبور شدیم تا دوباره بدنسازی کنیم، باید از آقای فروزی تشکر ویژه ای داشته باشم، وی به خوبی کارش را بلد است، تیم با تدبیر او از این بحران به سلامت خارج شد و با یک برنامه ریزی بدنسازی جدید شرایط بدنی بچه ها به مرز خیلی خوب هم رسید. اردوی دوم تیم که  طی روز های 24 مرداد  لغایت 1 شهریورماه در شهرهای کرج و قم برگزار شد نیز اردوی خیلی خوبی بود و ما توانستیم با برگزاری چند مسابقه تدارکاتی خوب شرایط تیم و بازیکنان را ارزیابی کنیم.

 

تیم های زیادی مدعی صعود هستند

من از تیم های حاضر در لیگ شناخت نسبی دارم. گهر زمین  دیگر نماینده استان است که در فصل جدید به مسابقات ورود کرده است. شکل گیری و حضور این تیم برای ما جای خوشحالی دارد، چراکه  عده ای دیگر از جوانان استان می توانند با حضور این تیم در لیگ یک به میدان روند و توانایی های خود را اثبات کنند. البته گهر برای حضور در لیگ برتر سرمایه گذاری کرده است و در کنار آن ها تیم های سفیر گفتمان تهران، پارسیان شهر قدس، پاس قوامین تیم های مدعی و ریشه داری هستند که قطعا در بین مدعیان اصلی حضور دارند.

 

سالن اختصاصی فوتسال نداریم

تمام سالن های شهر کرمان سالن چند منظوره هستند، ما سالن استاندارد و اختصاصی فوتسال در کرمان نداریم، سالن استانداری در سال های گذشته شرایط بهتری نسبت به سایر سالن ها داشت، اما از وقتی که این سالن در اختیار حوزه  آموزش قرار گرفت دیگر آن کیفیت سابق راندارد. یکی از عمده ترین مشکلات پیش روی ما همین معضل نبود سالن با کف پوش استاندارد فوتسالی در کرمان است. برای تمرینات و مسابقات تیم سالن اداره کار را اجاره کرده ایم، اما متاسفانه تا چندی پیش این سالن بیش تر در اختیار گروه های موزیک و محلی برای برگزاری کنسرت ها بود. متاسفانه باید با این شرایط بسازیم! حتی ناظران فدراسیون در سال گذشته به این سالن ها ایراد هم می گرفتند! بیش از پانزده سال است که در فوتسال کرمان حضور دارم، اما با وجود فراوانی ثروت در استان و پتانسیل شرکت های صنعتی و معدنی ثروت مند هیچ گاه نتوانسته ایم یک سالن خوب در کرمان احداث کنیم.

آخرین اخبار

تبلیغات

Template Design:Dima Group