شنبه 5 بهمن 1398 | Saturday 25 January 2020

 حمید ارچنگی مدیرعامل باشگاه آینده سازان می گوید این باشگاه در آینده ای نزدیک تولید در زمینه تولید بازیکن و تربیت فوتبالیست یکی از بهترین باشگاه های استان کرمان خواهد شد.

 

 

حمید ارچنگی مدیرعامل باشگاه آینده سازان در گفت وگو با نشریه کارمانیا به بیان نقطه نظارتش در قبال باشگاه آینده سازان و همچنین مدارس فوتبال پرداخت. وی می گوید از یکم بهمن ماه سال 96 آینده سازان فعالیت فوتبالی اش را آغاز کرده و طی این مدت برنامه ها و ایده های خوبی برای تداوم فعالیت حرفه ای این باشگاه در طراحی و اجرا شده است. خرید یک زمین برای ساخت یک ورزشگاه اختصاصی به نام آینده سازان، راه اندازی یک مدرسه فوتبال و حضور در لیگ استان گوشه ای از اقدامات باشگاهی است که مدیرعامل جوانش اعتقاد دارد باید برای موفقیت در فوتبال رده های سنی نگاه حرفه ای تری به آن داشت.

 

اهداف تشکیل این باشگاه

یکی از بزرگترین اهداف باشگاه آینده سازان و به طبع آن مدرسه فوتبال ما بازیکن سازی و نگاه ویژه به بخش اقتصادی و درآمد زایی حاصل از فروش بازیکنان است.بخش دیگری از برنامه های باشگاه مربوط به جذب بازیکنانی است که با وجود شایستگی لازم پشت خط تیم های باشگاه صنعت مس مانده اند، ما قصد داریم تا با حضور در سطح لیگ های کشوری علاوه بر استفاده از این نفرات زمینه را برای حضور تیم های دیگری از استان در مسابقات کشوری هموار کنیم که البته این پروسه نیازمند منابع مالی و زمان است. تیمداری درسطح مسابقات استان و کشور جز برنامه هایی باشگاه آینده سازان است وطی مدتی که باشگاه فعالیتش را آغاز کرده تیم های ما در تمامی مسابقات استان که تحت نظارت هیات فوتبال برگزارشده است، حضور یافته اند.

 

شاخصه ها و ملاک های آموزش

یکی دیگر ازسیاست های باشگاه آینده سازان استفاده از مربیان جوان و با انگیزه درحوزه آموزش است. مربیان ما خاک خورده فوتبال هستند،علاوه برمسائل آموزشی و دانش فنی اهتمام و توجه به مسائل اخلاقی از دیگر مسائلی است که همواره مورد تاکید مربیان ما است. آقایان علی ترک زاده، فرخی، علی رضا باقری مربیان ما هستند، در باشگاه ما از کارآموز و نفراتی مثل بازیکنان تیم جوانان و امید برای آموزش دادن بچه های مردم استفاده نمی شود و افراد با سابقه ای در این مدرسه فوتبال در بخش آموزش فعالیت می کنند.

 

نگاه تفریحی خانواده ها به فوتبال

یک مدرسه فوتبال باید همه عوامل و شاخصه ها را برای تربیت یک فوتبالیست مد نظر قرار دهد، مدرسه فوتبال آینده سازان در فصل تابستان سال 98 هیچ شرایطی را برای ثبت نام علاقه مندان به حضور در این باشگاه اعمال نکرد، در تابستان ما فقط ثبت نام کردیم، چه فوتبالیست باشد و چه نباشد، در تابستان ها خانواده ها عمدتا فرزندان خود را با دیدگاه تفریح به مدارس فوتبال می فرستند. در پایان هر ترم بچه هایی که شرایط  فنی بهتری دارند را استعداد یابی می کنیم و سعی می کنیم آن ها را در قالب یک تیم حفظ کنیم  اما از سال آینده شیوه ما به شکل دیگری است و هرکسی که برای ثبت نام به باشگاه مراجعه کرد باید ابتدا در یک آزمون و تست اولیه شرکت کند تا شرایطش را مورد ارزیابی قرار دهیم.

 

بازیکنان باهوش تاکتیک پذیر هستند

استفاده از بازیکنان با هوش و فیزیکی در فوتبال بیشتر به سلیقه ای مربی ارتباط دارد است، یک مربی به دنبال فیزیک و قد بازیکنان است و مربی دیگر به تکنیک و هوش بازیکن توجه می کند، به نظر من همه این عوامل می تواند در رشد و تربیت یک فوتبالیست دخیل باشند، اما من به دنبال فوتبالیست های تکنیکی و باهوش هستم. بازیکن با هوش تاکتیک پذیر است.مسی را نگاه کنید فیزیک و قد آنچنانی ندارد، اما بهترین بازیکن دنیا است، البته در سال های اخیر بیشتر مربیان فوتبال دنیا به دنبال فیزیک بازیکن هستند.

 

برنامه و سیاست کاری باشگاه

رونق گرفتن باشگاه آینده سازان بزرگترین آرزوی من است، امیدوارم باشگاه روزی توانایی حضور در لیگ های مختلف رده های سنی کشور را داشته باشد، من عاشق کارم هستم و می خواهم در این زمینه پیشرفت کنم. ما باید بتوانیم بازیکن ساز باشیم. در دو سال اخیر بازیکن زیر 12و 13 سال خوبی را تربیت و به تیم های پایه باشگاه مس کرمان معرفی کرده ایم. در این مدت هم تلاش کرده ایم تا از حواشی فاصله بگیریم، با همان بازیکنانی که روز اول به این باشگاه آمدند و فوتبال آموختند در مسابقات مختلف شرکت کرده ایم و برای بستن تیم از این جا و آن جا بازیکنی به تیم اضافه نکردیم.

 

چرا در تیم های ملی بازیکن کرمانی نداریم

شاید یکی از اصلی ترین دلایل عدم حضور بازیکنی از کرمان در تیم های ملی نبود روابط و تعاملات است. متاسفانه فوتبال ما رابطه ای شده و باید در این زمینه برنامه ریزی بهتری داشته باشیم. بازیکنان اصفهانی، خوزستانی و حتی شمالی ها تفاوت فنی آنچنانی با بازیکنان کرمانی ندارند، اما در تیم های ملی حضور پررنگی دارند.البته نتیجه نگرفتن تیم های باشگاهی ما در رده های سنی علت دیگر این حضور کم رنگ است، متاسفانه تیم های پایه باشگاه مس در این چند سال نتوانسته اند نتایج خوب کسب کنند.

 

برآورد هرینه برای حضور در لیگ های برتر

بودجه ای حدود 250 تا 350 میلیون تومان برای تدارک و حضور یک تیم در لیگ های کشوری مورد نیاز است. مثلا همین تیم آینده سازان وقتی برای حضور در یک رقابت استانی به رفسنجان رفت، حدود 8 میلیون تومان برای یک شب اقامت در این شهر هزینه کرد.

نگاه درآمد زا به مدارس فوتبال

 هر مدرسه فوتبال  تا رده سنی 12 سال برای هر سانس حق آموزش یک صد نفر را دارد. بر این اساس زمین به چهار بخش تقسیم شده و در هر بخش مربی با 25 بازیکن کار می کند، بازیکنان زیر 8 تا 12 سال.متاسفانه نگاه درآمد زا به  فوتبال معضل و آفت مدارس فوتبال شده است، هدف  برخی باشگاه ها  درآمد زایی و رسیدن به پول هستند. اما در باشگاه آینده سازان ما از بیشتر بازیکنان تیم نوجوانان و تمامی بازیکنان تیم جوانان خود شهریه ای دریافت نکرده ایم در صورتی که دربرخی باشگاه های دیگر تا زمانی که بازیکن شهریه اش را پرداخت نکرده  حق ورود به زمین تمرین را ندارد. تمامی هزینه های تیم جوانان باشگاه را شخصا پرداخت می کنیم. ماهیانه حدود 3 میلیون تومان تنها هزینه  اجاره زمین تمرین تیم است.

دنبال ساخت ورزشگاه هستیم

برای ساخت ورزشگاه اختصاصی تیم کارهای خوبی انجام داده ایم. یک زمین خاکی در شرف آباد خریداری کرده ایم ، خاک برداری را انجام داده ایم، تا یک ورزشگاه اختصاصی برای باشگاه احداث کنیم. طبق محاسبات و برنامه ریزی تا دو سال آینده این کار محقق شود و یک ورزشگاه اختصاصی برای باشگاه آینده سازان داشته باشیم . من فکر نمی کنم هیچ باشگاهی درشهر کرمان این کار را انجام داده باشد، ما قرار داد احداث این ورزشگاه را بسته ایم و تاکنون حدود 40 میلیون تومان هزینه برای خاک برداری پرداخت شده است.  

آخرین اخبار

تبلیغات

Template Design:Dima Group