شنبه 5 بهمن 1398 | Saturday 25 January 2020
  • مدیرعامل باشگاه گهر زمین اعتقاد دارد با راه اندازی آکادمی فوتسال باشگاه گهر زمین این مجموعه با یک برنامه ریزی مناسب 4 ساله می تواند به کارخانه بازیکن سازی فوتسال در کرمان تبدیل شود.

 

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی گهر زمین سیرجان در گفت و گویی با نشریه کارمانیا ضمن اشاره به راه اندازی آکادمی فوتسال این باشگاه اظهار داشت با شکل گیری این مرکز سیرجان مرکز فوتسال استان خواهد شد و همه این اتفاقات به واسطه دیدگاه و تفکر ورزشی مدیران شرکت گهر زمین است.

 

 

با واحد ورزش شروع کردیم

مهدوی در رابطه با شکل گیری فعالیت باشگاه گهر زمین گفت: پنج سال قبل کارمان را با واحد ورزش آغاز کردیم و حدود دو سال به این شکل جلو رفتیم، پس از پیگیری های صورت گرفته و با حمایت بسیار خوب سردار پوریانی و اعضا اصلی هیات مدیره شرکت از ورزش باشگاه فرهنگی ورزشی گهر زمین شکل گرفت. از همان ابتدا تصمیم بر آن شد تا در سه بخش ورزش کارگری، ورزش همگانی و حرفه ای فعالیت کنیم.

 

نگاه ویژه به ورزش کارکنان و خانواده ها

مدیر عامل باشگاه گهر زمین سیرجان همچنین در ادامه بیان داشت: همه روزه برای پرسنل گهر زمین امکانات ورزشی همچون سالن بدنسازی، استخر، سالن فوتسال و والیبال فراهم شده  تا همکاران ما بتوانند برای افزایش شور و نشاط خود و خانواده هایشان به صورت مستمر تمرینات ورزشی داشته باشند. ضمن آنکه برای بانوان نیز برنامه های ورزشی در رشته های شنا، بدنسازی، پیلاتس و ... تدارک دیده شده تا هر دو گروه کارکنان مجموعه گهر زمین به همراه خانواده خود فرصتی برای  ورزش و تفریحات ورزشی در اختیار داشته باشند. مطابق آمار اعلام شده دراین خصوص برای بیش از یک هزار نفر از کارکنان و خانواده های ایشان کارت استفاده از خدمات ورزشی صادر شده است.  باشگاه گهر زمین همچنین برای اوقات فراغت فرزندان کارکنان در تابستان سال جاری و سال گذشته برنامه هایی را تدارک دید.ما در رشته هایی مثل اسکیت، کاراته، شنا، ژیمناستیک، شطرنج کلاس های آموزشی برگزار کردیم، حتی با مربیانی که در این رشته ها فعالیت داشتند، صحبت هایی انجام گرفت تا در صورت شناسایی استعداد ها و نوابغ  آن ها را به ما معرفی کنند تا باشگاه گهر زمین از این استعداد ها حمایت کند.

 

مشارکت در برنامه های ورزشی

مجموعه گهر زمین  به ورزش همگانی نگاه ویژه ای دارد، ما برای برگزاری همایش های ورزشی و غیره مثل  پیاده روی های خانوادگی، دوچرخه سواری و طبیعت گردی همواره در کنار ورزشکاران حضور داشته ایم و از برگزاری برنامه ها حمایت کرده ایم.

 

راه اندازی آکادمی فوتسال گهر زمین

در بخش ورزش حرفه ای باشگاه گهر زمین با آینده نگری اقدام به راه اندازی آکادمی فوتسال خود کرده است، در این زمینه ما با تست گیری و شکل دهی تیم های  در گروه های مختلف سنی و تشکیل تیم اصلی خود در لیگ دسته اول فوتسال اعلام حضور کردیم.. باشگاه در یک ماهه اخیر با اعزام تیم های جوانان، امید و بانوان به مسابقات کشوری و مناطق نشان داد که برای فوتسال برنامه دارد و من تصور می کنم  تشکیل و راه اندازی تیم ها نوید بخش شروعی خوب برای سال اول  باشد.

 

سیرجان پایلوت فوتسال استان

مهدوی می گوید آینده خوبی را برای فوتسال سیرجان پیش بینی می کنم، اگر سه، چهار سال با هدف و برنامه در رده های سنی فعالیت کنیم، می توانیم بازیکنان زیادی را به فوتسال کشور معرفی کنیم. دراین زمینه با دکتر گل محمدی رئیس اداره ورزش و جوانان و دکتر حدیدی رئیس هیات فوتبال تعامل و همفکری خوبی کرده ایم، همه مسئولان امر از برنامه های ما حمایت کرده اند، به نظر من سیرجان توانایی تبدیل شدن به پایلوت فوتسال استان را دارد.

 

تیم اصلی ویترین هر باشگاه

 مدیران مجموعه گهر زمین تفکر و دیدگاه ورزشی خیلی خوبی دارند، اما برخی مدیران هستند که می گویند اگر تیمداری نکنیم چه می شود؟ دوستان بدانند تیم اصلی ویترین و نماد یک باشگاه ورزشی است، اگر ما آکادمی می زنیم، اگر ما برای جوان و نوجوان مان تدارک می بینیم، قطعا این شوق و انگیزه رسیدن به تیم اصلی است که جوان ما را راهی تیم های پایه می کند تا روزی به تیم اصلی برسد، حال اگر این تیم نباشد، این تلاش نتیجه ای ندارد، این مهم دغدغه ما است، مدیر غیر ورزشی باید بداند ویترین و نماد باشگاه داری حرفه ای همان تیم بزرگسال و اصلی است.

 

هدف ما حضور در لیگ برتر است

تدارک خوبی را برای حضور در لیگ دسته اول انجام داده ایم، نفرات خوبی هم جذب شده اند، من 8 تیم از مجموع تیم های حاضر در مسابقات لیگ یک را مدعی صعود می دانم، کار بسیار سختی را  پیش رو داریم، همه تلاش من و سایر اعضا صعود تیم به لیگ برتر فوتسال کشور است، در این بین حدود 30 درصد تیم ما را بازیکنان غیر بومی تشکیل می دهند و 70 درصد هم بچه های سیرجان و استان کرمان هستند. با امکاناتی که تدارک دیده شده تیم در سیرجان با حریفانش پیکار می کند،  جا دارد از تشکر ویژه ای هم از محمد جواهری مدیر عامل باشگاه گل گهر سیرجان داشته باشم که با باشگاه گهر زمین همکاری خیلی خوبی انجام داده است.

 

سیرجان یک گام جلوتر از ورزش استان

سیرجان در ورزش یک گام جلوتر از استان حرکت کرده است، بخشی مربوط به نوع نگاه مسئولان و مدیران شرکت های صنعتی است وبخشی هم به شیوه مدیریتی ارتباط دارد. سیرجان شهری صنعتی است و اقتصادی بهتر از سایر شهرستان های استان دارد.

 

هندبال فوق العاده بیمار

مهدوی که عهده دار ریاست هیات هندبال استان است در ادامه به وضعیت این هیات هم اشاره کرد. وی افزود: ضمن احترام به همه دوستانی که طی این سال ها برای هندبال استان زحمت کشیده اند باید گفت هندبال استان همانند یک انسان فوق العاده بیمار است، ما امکانات سخت افزاری مناسبی نداریم،سالن هندبال را که از دست داده ایم، هیات دفتر و امور اداری درست و حسابی ندارد و همه چیز هم به تیم هندبال مس کرمان ختم شده بود.

 

هندبال باید از پایه ها متحول شود

به اتفاق  آقایان حمید صادقی، ساعدی، محسن اخگر و برخی دیگر از پیشکسوتان کار جدیدی را در هندبال کرمان آغاز کرده ایم. از دوستان هم خواستم تا از من نخواهند کنار تیم بزرگسالان مس حضور داشته باشم. به عنوان متولی هندبال استان مسئولیت دیگری دارم، من اگر از مس فاصله داشته باشم می توانم تمرکز بیشتری بر امورات هندبال داشته باشم، امروز 80 درصد هندبال استان در کنار هیات هستند، از دوستانی دیگر هم خواهش می کنم به هیات بازگردند، و در هر مسئولیتی که صلاح می دانند به ما کمک کنند، هندبال نیاز به یک آکادمی دارد، تا کار پایه ای را در هندبال آغاز کنیم، هندبال ما باید از پایه ها متحول شود.ما باید ساختارسازی کنیم، فکر می کنم بتوانیم از مهر ماه استارت خوبی بزنیم.

 

چند اتفاق خوب

در این مدتی که اداره هیات را بر عهده گرفته ام چند اتفاق خوب برای هندبال کرمان رخ داده است، ما میزبانی اردوی تیم ملی نوجوانان دختران را در کرمان بر عهده گرفتیم، میزبان مسابقات جوانان مناطق کشور بودیم، بزرگترین سمینار سالانه ناظران، مربیان و داوران هندبال را با حضور بیش از 100 نفر از بزرگان هندبال  کشور در کرمان میزبانی کردیم ، برای اولین بار پس از مدت ها جام رمضان را با حضور 8 تیم در کرمان برگزار کردیم.

 

به آقا زاده بودنم افتخار می کنم

مهدوی در ادامه می گوید به آقا زاده بودنم افتخار می کنم. من آقا زاده ورزشی هستم و از این آقا زاده بودنم برای مسائل اقتصادی و خلاف عرف سو استفاده نکرده ام. من به خانواده ام و به پدرم که سال های سال برای ورزش استان و کشور زحمت کشیده افتخار می کنم و همواره موفقیت هایم را مرهون حمایت های ایشان می دانم.

آخرین اخبار

تبلیغات

Template Design:Dima Group